CENTRUM REHABILITACJI ROLNIKÓW
Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Jedlcu
Atrakcje
Centrum Rehabilitacji położone jest w otoczeniu wielu atrakcyjnych turystycznie miejsc o znaczeniu przyrodniczo-kulturowym. Nieskażone ekologicznie okolice słyną z bezcennych zabytków architektury i osobliwości przyrodniczych. JEDLEC położony jest na trasie Kalisz – Poznań. W odległości 3 km od Centrum znajduje się miejscowość Gołuchów z XIX-wiecznym Zamkiem – dawną rezydencją książąt Jana i Izabeli Działyńskich. W Zamku mieści się Oddział Poznańskiego Muzeum Narodowego.
Oprawę Zamku stanowi największy w Polsce park dendrologiczny o powierzchni 165 ha, z całym bogactwem najróżniejszych gatunków drzew i roślinności. Na terenie parku możemy odwiedzić Muzeum Leśnictwa, a także Pokazową Zagrodę żubrów, danieli, dzików i koni polskich.
W odległości 1 km od Centrum można podziwiać kamień św. Jadwigi. Jest to głaz narzutowy, szósty co do wielkości w kraju, a największy w Wielkopolsce.
            Czyste, nieskażone powietrze gwarantuje oddalenie od ośrodków przemysłowych, a także nizinny, zalesiony teren.
 
            Pacjentom przebywającym na turnusach oferujemy wycieczki piesze – np do kamienia św. Jadwigi, a także autokarowe:
- Gołuchów – Zamek, park, Kościół, Zagroda żubrów
- Kalisz – najstarsze miasto w Polsce, Kościoły, Bazylika św. Józefa, centrum, kino, teatr
- Licheń – Sanktuarium Maryjne
- Wrocław – panorama Racławicka, zwiedzanie miasta
- Gniezno – Katedra, Muzeum Początków Państwa Polskiego, zwiedzanie miasta
 
            Kuracjusze w trakcie trwania turnusu mają możliwość wzięcia udziału w szkoleniu BHP organizowanego przez Oddział Regionalny Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Ostrowie Wlkp przy współpracy Państwowej Inspekcji Pracy z Ostrowa wlkp. W ramach odbycia tegoż szkolenia uczestnicy otrzymują imienne zaświadczenia potwierdzające udział w szkoleniu.
 
            Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS w Jedlcu dla swoich pacjentów organizuje spotkania, pogadanki mające na celu promowanie zachowań prozdrowotnych, które prowadzone są przez wykwalifikowane personel medyczny. Dotyczą one m. in. zdrowej diety, zdrowego stylu życia, nałogów itp.
 
            Współpracujemy z innymi ośrodkami i firmami organizując przeprowadzanie dodatkowych badań dla pacjentów tj mammografii, badania komputerowego wzroku, badania nieinwazyjnego w kierunku osteoporozy.
 
            Na terenie naszego Centrum kuracjusze mają możliwość korzystania z biblioteki, kawiarni, wypożyczalni rowerów, boisk do koszykówki, siatkówki i piłki ręcznej czy kortów tenisowych. W ramach rozrywki dział kulturalno-oświatowy organizuje również wieczorki taneczne, ogniska z pieczeniem kiełbasek. Program rekreacyjny może ulec zmianom w zależności od preferencji i propozycji pacjentów przebywających na turnusach w CRR KRUS Jedlec.